HAKKINDA

Teknoloji Yatırım, Türkiye’nin erken aşama teknoloji girişimleri alanında yatırım yapan ilk şirketi olarak;

Teknoloji şirketlerine sermaye yatırımları yapmanın yanı sıra, girişim sermayesi yatırımlarının inovasyon ve ihracat üzerindeki olumlu etkisini göstererek ekosistemi yeni oyunculara hazırlama rolünü üstlenir.

 

Teknoloji Yatırım bugün;

Kuruluş misyonunun çerçevesini genişleterek, erken aşama ve büyüme finansmanına yönelik sunduğu yenilikçi finansman araçlarıyla ekosistemdeki farklı ihtiyaç noktalarına çözümler sunmayı amaçlar.

Tarihçe

Teknoloji Yatırım, 2005 yılında Türkiye’de erken aşama teknoloji girişimleri alanında yatırım yapmak üzere, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) iştiraki olarak kuruldu. Açık uçlu (evergreen) olarak kurgulanan Teknoloji Yatırım 1.0 Fonu kapsamında, biri hala portföyde bulunan altı teknoloji firmasına yatırım gerçekleştirildi. 

Teknoloji Yatırım, bu yatırımlarla girişim sermayesi alanında ilk başarı öykülerini oluşturarak kurumsal tecrübenin oluşmasına katkı sağlamıştır.

Bugün, Teknoloji Yatırım, yenilikçi yatırım ve hizmet modellerini çözüm alanları arasına katarak faaliyetlerine devam etmektedir.

FAALİYET ALANLARI 

Doğrudan Yatırımlar

Uluslararasılaşma potansiyeli bulunan teknoloji firmalarına Explore Yatırım Programı
aracılığı ile sermaye yatırımları

Daha Fazla Bilgi

Eş ve Devam Yatırımları

TTGV1 Fonu aracılığıyla ölçeklenme ve erken büyüme aşamasındaki teknoloji girişimlerine,
diğer yatırımcılarla birlikte eş yatırımlar ve devam yatırımları

Daha Fazla Bilgi

Danışmanlık Hizmetleri

Yenilikçi yatırım araçları ve modellerinin tasarımı, uygulanması ve yönetimi alanlarında
danışmanlık hizmetleri

Danismanlik Hizmetleri 5Danismanlik Hizmetleri 6 

Daha Fazla Bilgi

TTGV Hakkında

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) özgün bir misyonla kamunun ve özel sektörün ortak inisiyatifiyle kurulduğu günden bugüne, Türkiye’nin teknoloji serüvenine öncülük ederek, denediği ve uyguladığı yeni modellerle ilkleri gerçekleştirmeye devam etmektedir. Teknoloji ve inovasyonun gerektirdiği sürekli değişime uyum sağlamış ve farklılaşarak gelişen yenilikçi işbirlikleri ve araçları ile hizmet sunmaktadır.

2000 yılındaki TURKVEN ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı yatırımları ile TTGV, Türkiye’de girişim sermayesi ve özel sermaye ekosistemindeki ilk yerel Limited Partner (LP) olmuştur. Türkiye’nin ilk fonların fonu olan İstanbul Venture Capital Initiative’e (iVCi) 2007 yılında çıpa yatırımcı olarak katılmıştır. Fon yatırımlarını 2016 yılında Mediterra Capital Partners II Özel Sermaye Fonu, 2017 yılında Taxim Capital Partners I Özel Sermaye Yatırım Fonu ve 2019 yılında Digitial East II Fonu yatırımlarını gerçekleştirerek sürdürmüştür.

TTGV, Institutional Limited Partners Association (ILPA), Invest Europe ve European Venture Philantrophy Association (EVPA) üyeliklerini aktif olarak sürdürmektedir.

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.